Astrodom

Jmelí - Monica Star

Důležitá kouzelná přísada Vánoc je jmelí, jedna z top magických rostlin světa. Zimní vánoční slunovrat je to nejmagičtější datum v roce, roční koloběh končí, starý bůh umírá a rodí se nový. Se jmelím se tedy čarovalo zejména o zimním slunovratu, ale druidové ho na léčení používali celý rok. Měli úctu k rostlinám a uměli používat i přírodní jedy, jako jmelí nebo tis, jako lék. Na jmelí je fascinoval už způsob existence, na větvích vysoko v korunách stromů, takže jeho sběr je velmi náročný, dnes se říká, že je parazit stromu, přesněji poloparazit, protože si bere živiny a minerály ze stromu, ale je schopno se vyživovat i samo. Při bližším nacítění však probíhá mezi jmelím a stromem vzájemná symbióza, jmelí strom chrání.

Druidové věděli, kdy ho sbírat, protože největší moc má sběr na zimní slunovrat, když je ze stromu odřezávané zlatým srpem. Zlatá barva umocňuje jeho kouzelnou sílu a přináší blahobyt, prosperitu a peníze do domácnosti, kde ho mají na viditelném místě pověšené na stropě, lístečky a bobulkami dolů. I u nás každý rok nesmí zlaté jmelí chybět. Pokud je umístěné nad vchodem klasické přírodní jmelí, zabraňuje vstupu zlým duchům, negativním energiím a lidem, kteří to s vámi a vaší domácností nemyslí dobře, tedy i zlodějům, exekutorům a nepříjemným příbuzným. Ale pozor, jmelí by nemělo být uschlé, jinak nosí smůlu, proto ho lidé nechají pouze přes Vánoce do Tří Králů, kdy vánoční čas oficiálně končí. Nejznámější je moc jmelí přivolat lásku, tento zvyk se po celém evropsko-americkém světě rozšířil z Anglie. Pokud dívka ve vánočním čase nějakou dobu dlí pod jmelím, musí políbit chlapce, který si o to řekne. Dřív ten zvyk šel ještě hlouběji a pod jmelím se dělaly sexuální rituály, takže dívka, která neměla zájem, si musela dát pozor, kde stojí. Ale i dnes se nesmíme v Anglii divit, když se na nás nějaký muž začne sápat s našpulenými rty a pak ukáže nahoru a my zjistíme, že tam visí snítka jmelí. Horší je, když nevisí, to raději zdrhejte. Ale pokud stojíte pod jmelím, nedá se nic dělat. Holka, která pusu (dříve sexuální hrátky) odmítne, nenajde rok lásku a naopak ta, která muže políbí, bude brzy milostně šťastná či otěhotní. Páry, které se pod jmelím políbí, svou lásku zpečetí do příštího roku, takže muži, pokud si plánujete, že se se svou partnerkou během Vánoc nebo po Vánocích rozejdete, nelíbejte ji pod jmelím. Keltové léčili jmelím hlavně neplodnost u žen a také sexuální frigiditu, proto o Vánocích můžeme jmelí použít jako symbol na přivolání nové lásky, upevnění staré, přičarovat si svatbu či početí dítěte, ale také navození sexuální atmosféry, která je okolo zimního slunovratu už tak velmi silná.

Jmelí rituální lásku přivolávající

K rituálu stačí snítka jmelí, která se položí na papír, na kterém je napsáno jméno člověka, kterého chceme získat jako partnera nebo i jako příležitostného partnera, popřípadě ho chceme jakkoliv ovlinit, hlavně v oblasti sexuálního cítění. Po stranách zapálíme dvě červené svíčky a necháme hořet, dokud jsme v blízkosti. Potom se už většinou nestačíme ani divit.