Astrodom

10. Leopard, jaguár

     Víra v sílu přírody a z ní povstávající monstra byla všude velmi podobná. V Africe leopard a v Jižní Americe a Mexiku jaguár mohou být ekvivalentem našeho vlkodlaka. Muži i ženy, které pokousal tento kočkovitý -dlak, získávali jeho prokletí také a živili se lidským masem. Správná čarodějka těchto zemí má tyto tvory v úctě. V knize Utrpení knížete Sternenhocha popisuje Ladislav Klíma postavu Daemonie, kterou je kníže naprosto posedlý a ona je právě oním knížecím utrpením. Ona ho však vysloveně nenávidí a to demonstruje třeba tím, že zabije jejich novorozené dítě tak, že s ním udeří o hlavu knížete, protože to děcko mu bylo podobné. Kníže jí však naprosto podléhá a chce ji víc a víc. Kněžna miluje však jen své kočkovité šelmy, s kterými se mazlí a hraje si. Kníže nedokáže Daemonii zkrotit, a tak ji zabije, tak jak funguje přehnaná misogynie proti čarodějkám. Protože jsou tyto šelmy vhodné jako průvodce čarodějek spíše v cizích zemích, dala jsem je až na 10. místo.

 

9. Havran

     Havran, ale také vrána (nejsou sameček se samičkou, ale jiný druh)  jsou velice mystická stvoření. Dávám je až na 9. místo, protože spíše provázejí muže. Jsou průvodci boha Ódina, nejvyššího ze severských bohů a jsou spojováni s moudrostí a vševědoucností. Přesto havraní vlasy byly ve středověku jeden z hlavních znaků čarodějky, možná kvůli domnělé dominanci, když žena má být podřízená. Popravená Anna Boleynová měla bílou pleť a havraní vlasy, a ačkoli totálně pobláznila krále, dvořené ji posměšně nazývali černou vránou a dělali proti ní komploty, až ji král nechal popravit za čarodějnictví a cizoložství.

 

8. Ropucha

    Ropuchami a žábami jsou čarodějky fascinovány. Ačkoli spoustu středověkých lektvarů od čarodějek má být zplichtěno z žabích nožiček, správná zelená čarodějka žabám neubližuje a naopak se je neštítí políbit. Jen nelíbejte ropuchy, jsou trošku jedovaté, ale mohou být vašimi rádci v magii na lásku.

 

7.Netopýr

    Spojovaný s upírkami, ale každá čarodějka se prý na něj umí proměnit a létat po kraji. Samozřejmě toto stvoření nemůžeme vlastnit, ale braly bychom jako poctu, kdyby se nám zabydlel na půdě.

 

6. Pavouk

    Nemluvíme o černé vdově, ale když se nám doma usídlí pavouček, přináší nám štěstí. Správná čarodějka pavouky nezabíjí, ale dvakrát ročně samozřejmě vymete pavučiny, aby to u nás nevypadalo jak ve venkovském sklepě. Pavouk symbolizuje magii na lásku. Žena si omotává muže svými sítěmi.

 

5. Černá kobyla

    Černí koně jsou naprosto nádherní a symbolizují svobodu a volnost. A také sexualitu, ne nadarmo se říká, že pro ženu je skvělé mít takové zvíře mezi nohama. Teď myslím sedět na koňském hřbetě.

 

4. Vlčice

     Vlčice je spíš symbol svobodné zelené čarodějky, divoženky žijící v lese. Ale je to silné magické zvíře, které nám pomáhá oprostit se od nátlaku a pravidel, která pro nás vymýšlejí psychopati. Najděme v sobě svobodu a volnost. Nemusíme například podléhat muži,který nás nechce a snažit se být takové, aby nás chtěl. Nejsme malé holčičky, které žebrají o lásku tatínka, ale silné vlčice. Samozřejmě nesmí být tento archetyp špatně chápán, nejsme muži nadřazené, ale rovné. Ani on se nemusí přizpůsobovat nám. Jsme partneři. Vlčice může být i československý ovčák, který má k vlku nejblíže  a je to skvělý, i když trochu nezkrotný domácí mazlíček.

 

3. Sova

     Atribut řecké bohyně Moudrosti Athény je opravdu skvělý rádce. Je také noční tvor a noc je symbolem ženství. Athéna je  bohyní moudré války, nenechá si nic líbit, také škol, studentů, učitelů. Pokud chceme pracovat na svém sebevědomí, moudrosti a vševědění, měly bychom mít rády sovy a pokud nejsme přímo sokolnice, nějakým způsobem se o ně starat a podporovat je.

 

2. Myš

     Krysy nebo myšky, může být křeček nebo morče v našich podmínkách, jsou velmi mystická stvoření. Podle čínského horoskopu se starají o rodinu a jsou našimi dobrými rádci. Popelka také myši milovala a jakého prince si přičarovala. No samozřejmě si ho podle pohádky nepřičarovala úplně sama, tedy kromě toho, že ho okouzlila svou krásou a dobrotou. Kouzla prováděla kmotřička víla, ale já si prostě myslím, že Popelka byla velká čarodějka.

 

1.Černý pes

     Dáma s psíkem je jedno z nejženštějších spojení a symbolizuje věrnost, oddanost a lásku. Je to nemajlovanější motiv v malířství už od 16.století. Černí psi jsou průvodci té největší čarodějky, bohyně Hekaté. Zjevuje se nám na křižovatkách se svými průvodci, dvěma černými psi. Často se o ní mluví jen jako o bohyni pomsty a pomsta bývala popisována jako typická ženská vlastnost. Pomsta, pokud nám někdo ublížil, je ale občas důležitá. Přinejmenším se na toho člověka umět vykašlat a umět se za sebe postavit. Hekaté je také bohyní cest a křižovatek, symbolicky nám radí, jak se správně rozhodnout. Čili i když jsme na životní křižovatce, vzývejme bohyni Hekaté, ať se rozhodneme správně. Je ale také bohyní smrti a podsvětí a všech čarovných sil. Naše patronka.

 

0.Černá kočka

     Top magické zvíře, nejmagičtější ze všech, musí mít číslo nejvyšší karty tarotového systému, totiž Nulu. Všechny kočky jsou našimi největšími průvodci a rádci, učí nás se mazlit, ale i vytáhnout drápky. Kdo nemá rád kočky, většinou v sobě má nějaký blok, protože kočky i přes domestikaci si zachovaly naprostou svobodu. Jednou mi někdo řekl, že černé kočky jsou nejchytřejší, nevím, jestli to je pravda, ale určitě jsou nedivočejší a nejmystičtější. Vidí duchy a umí komunikovat s podsvětím. Egyptská bohyně Bastet má podobu černé kočky a je ztělesněním rafinované ženskosti. Pro ženu-čarodějku je kočka nejvhodnějším domácím mazlíčkem, pokud je ochotná na sobě pracovat a učit se. Ne nadarmo jsou v Egyptě, zemi jednoho z nejsilnějších náboženství, kočky posvátné.